Author Archives: administrator

NOWY PROJEKT

Szanowni Państwo,
Fundacja DANTIS rozpoczyna nowy projekt jakim jest utworzenie „Centrum Pomocy Psychologicznej DANTIS”. Oferujemy bezpłatną pomoc psychologiczną w stanach kryzysowych. Nasz gabinet służy pomocą uczniom, rodzicom, opiekunom, nauczycielom. Zajęcia będą prowadzone indywidualnie oraz grupowo w formie szkoleń i warsztatów w naszych pomieszczeniach jak również w placówkach oświatowych.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo w zakładce lub pod nr tel. 668 336 358

Zapraszamy do współpracy

Centrum Pomocy Psychologicznej DANTIS

20-108 Lublin, Al. Unii Lubelskiej 15

 

Zakładka poinformuje o nas i specjalnej ofercie pogadanek, szkoleń, warsztatów dla uczniów, rodziców oraz pracowników oświaty wraz z krótką ankietą. Wypełnienie ankiety zajmie Państwu 5 minut, a nam pozwoli stworzyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb Państwa placówki. Skorzystanie z oferty jest całkowicie bezpłatne, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Wypełnione ankiety prosimy przesyłać. na adres fundacja.dantis@gmail.com w tytule proszę wpisać nazwę placówki.

Ankiety do pobrania:

Ankieta dla pracowników znajduje się TUTAJ
Ankieta dla rodziców znajduje się TUTAJ
Ankieta dla młodzieży znajduje się TUTAJ

„Pomagajmy nie szkodząc” – kwalifikacje opiekuńcze do pracy z osobami starszymi, chorymi lub niepełnosprawnymi

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do udziału w projekcie „pomagajmy nie szkodząc” skierowanego do osób w wieku 60+, chcących uzyskać lub podnieść swoje umiejętności czy kwalifikacje opiekuńcze do pracy czy pomocy z osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi.

Program szkolenia obejmuje:

– szkolenie z podstawowej opieki medycznej i paramedycznej – 90 godzin;

– wykłady dietetyka – 40 godzin;

– wsparcie psychologa/psychoterapeuty – 30 godzin;

– wykłady z fizjoterapii – 40 godzin.

Zajęcie będą się odbywały w sali szkoleniowej w Lublinie, 

Al. Unii Lubelskiej 15   „Dom Nadziei”

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 668 336 358  lub osobiście w Biurze projektu: Dom Nadziei Al. Unii Lubelskiej 15  < wejście do Fundacji DANTIS, parter >.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie:   668 336 358

Szanowni Państwo, dziękujemy za kontakt z nami. Postaramy się odpowiedzieć na przesłane zapytanie w jak najszybszym czasie.

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że Fundacja DANTIS; z siedzibą w Lublinie jest administratorem Państwa danych osobowych. Państwa dane przetwarzamy w celu obsługi zapytania i umożliwienia nam kontaktu z Państwem np. drogą elektroniczną, telefonicznie, drogą pocztową. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a i lit. f RODO do czasu cofnięcia zgody lub czytelnego dla nas zamknięcia rozmów z Państwem, nie dłużej jednak niż do czasu zrealizowania celu przetwarzania. Państwa dane osobowe mogą być przekazywane usługodawcom zewnętrznym przetwarzającym informacje dla Nas, w tym podmiotom świadczącym obsługę prawną i IT, usługi hostingowe, operatorom pocztowym (kurierom) i innym osobom, którym została zawarta umowa powierzenia przetwarzania. Nie będziemy przetwarzali Państwa danych osobowych w sposób automatyczny, jak również nie będą one przez nas profilowane. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, a także prawo wniesienia sprzeciwu czy skargi do organu nadzorczego gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi zapytania .

Śniadanie Wielkanocne

Dzisiaj zgodnie z planem Hala dworca PKS w Lublinie stała się miejscem świętowania.

Odbyło się śniadanie Wielkanocne dla osób bezdomnych, podróżnych i przypadkowych gości. Był nakryty stół i wielkanocne potrawy (tradycyjne jajeczko, postny bigos, sałatka jarzynowa, jajko z sosem tatarskim, biała kiełbasa i oczywiście chleb).

W spotkaniu wziął udział Abp Stanisław Budzik.

Wielkanocne śniadanie zgromadziło ok. 250 osób.

 

Śniadanie Wielkanocne

27 marca 2018 roku (we wtorek) o godzinie 10 w hali Dworca PKS w Lublinie przy Al.
Tysiąclecia 6 odbędzie się uroczyste spotkanie dla bezdomnych, potrzebujących oraz
podróżnych – Śniadanie Wielkanocne pod osobistym patronatem Metropolity
Lubelskiego, ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. 

Wydarzenie zainicjowane przez Spółkę Lubelskie Dworce, które wspomagają ich codziennie;
przy ogromnym zaangażowaniu ojców z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, którzy o wielu
lat otaczają pomocą bezdomnych organizując między innymi cykliczne rekolekcje. Będzie
modlitwa, posiłek, rozmowa – jak w domu. Ponadto każdy potrzebujący otrzyma talon
uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji
Lubelskiej.

Prosimy Ludzi Dobrego Serca o pomoc w przygotowaniu Śniadania Wielkanocnego
oraz paczek żywnościowych. Wystarczy przekazać do siedziby Caritas produkty o
przedłużonym terminie ważności (takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki
kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, itp.) lub przekazać darowiznę, która
pomoże w przygotowaniu Śniadania Wielkanocnego.

Poczęstunek podczas Śniadania zapewni Catering Anielskie Smaki prowadzony przez
Fundację DANTIS, który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne
wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie
Caritas.

Kurs języka niemieckiego

Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje kurs języka niemieckiego dla kobiet chętnych podjąć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Kurs obejmuje 120 godzin lekcyjnych i pod względem merytorycznym przygotowuje opiekunki do pracy w Niemczech. Jego koszt to 500 zł. Początek kursu planowany jest 16 kwietnia 2018 roku, natomiast rekrutacja uczestniczek rozpocznie się 5 kwietnia 2018 roku.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej już od 9 lat uczestniczy w projekcie „Wyjść z szarej strefy” w ramach którego chętne kobiety mają możliwość podjęcia legalnej pracy na terenie Niemiec. Opiekunki zatrudniane są przez rodziny niemieckie na podstawie umowy o pracę, są ubezpieczone i odprowadzane są im składki emerytalne. Na miejscu mogą liczyć na wsparcie koordynatora, który mówi po polsku i wspiera opiekunkę w załatwieniu wszelkich formalności i w razie problemów komunikacyjnych z rodziną. Wysokość wynagrodzenia to 1.701,00 Euro brutto. Większość diecezji niemieckich organizuje również darmowe kursy języka niemieckiego. Warto dodać, że po 5 przepracowanych latach w Niemczech(na podstawie umowy o pracę) po osiągnięciu wieku emerytalnego opiekunkom przysługują dodatki do emerytury polskiej w wysokości ok 200 Euro.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie kobiety, które chciałyby wziąć udział w kursie języka niemieckiego, ale także te, które znają język, mają doświadczenie w opiece i chciałyby podjąć pracę jako opiekunka za pośrednictwem Caritas. Więcej informacji na temat szkolenia i wyjazdu pod numerem telefonu 668 770 774 lub 668 336 358 oraz w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15. Osoby do kontaktu: Monika Matacz oraz Anna Gołąb.

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla potrzebujących w Stołówce Anielska Przystań

Stołówka Anielska Przystań to kolejny nowy projekt, Fundacji DANTIS i Caritas Archidiecezji Lubelskiej, którego celem jest pomoc potrzebującym w postaci ciepłego posiłku.

Posiłki zapewnia Catering Anielskie Smaki prowadzony przez Fundację DANTIS. Stołówka mieści się w specjalnie przygotowanym ciepłym pomieszczeniu w Lublinie przy Al. Unii Lubelskiej 15; czynna będzie w godzinach od 10:00 do 13:30 od poniedziałku do piątku. Uroczystej inauguracji dokonał ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

  • Dla naszej organizacji to kolejne ważne wydarzenie. Dzięki Fundacji DANTIS powołanej przez Caritas w celu prowadzenia działalności gospodarczej którą m.in. jest Catering Anielskie Smaki, możemy wdrażać kolejne projekty pomocowe. Schemat jest prosty, zamawiając catering w naszej Fundacji generujemy środki finansowe na pomoc potrzebującym i zapewniamy im ciepłe posiłki – podkreślał ks. Wiesław.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej powołała Fundację DANTIS w celu prowadzenia działalności gospodarczej generującej środki finansowe na wspieranie działalności statutowej własnej oraz CARITAS. W ofercie Fundacji są m.in. sale konferencyjne, komputerowe, szkoleniowe, pokoje gościnne oraz nowo powstały Catering Anielskie Smaki oraz wspólne dzieło Stołówka Anielska Przystań. Pełna oferta cateringowa dostępna na stronie: www.anielskiesmaki-catering.pl).

Przypominamy jednocześnie, że Catering Anielskie Smaki odpowiedzialny jest za organizację i obsługę Wigilii Miłosierdzia dla potrzebujących w dniu 24 grudnia 2017 roku.

Więcej o tym wyjątkowym wydarzeniu można przeczytać tutaj.

Wigilia Miłosierdzia

24 grudnia 2017 roku; godz. 10:30 w hali Targów Lubelskich w Lublinie przy ul.
Dworcowej 11 odbędzie się niezwykłe wydarzenie.

Organizatorem „Wigilii Miłosierdzia” jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
W ten wyjątkowy dzień przy jednym stole spotkają się potrzebujący z Lublina i okolic.
Tak wielkie wydarzenie charytatywne nie może się odbyć bez wsparcia darczyńców,
wielu organizacji, firm, wyjątkowych wolontariuszy oraz osobistości. W organizację
włączyli się między innymi: ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, Prezydent Miasta
Lublina Pan Krzysztof Żuk, Targi Lublin, Firma SELGROS /główny sponsor/,
Fundacja DANTIS prowadząca catering „Anielskie Smaki” /organizacja

przygotowująca catering /, Bractwo Pomocy św. Brata Alberta, Zakon Braci
Mniejszych Kapucynów, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Wojewódzki Sztab
Wojskowy w Lublinie i Legia Akademicka.

Dla organizacji tak dużego i wyjątkowego wydarzenia potrzebne będzie
wsparcie ok. 100 wolontariuszy. Prosimy o kontakt tych, którzy w ten piękny
czas chcą być z nami i potrzebującymi pod nr telefonu 668 770 774,
e-mail: j.skolimowska@caritas.pl.

Zaproszenia dla potrzebujących na Wigilię Miłosierdzia można odebrać w
siedzibie:
– Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy Al. Unii Lubelskiej 15,
– Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie,
– Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów przy Alei Kraśnickiej 76,
– w Parafialnym Zespole Caritas parafii św. Mikołaja, 0św. Jana Chrzciciela i
Jana Ewangelisty (Katedra Lubelska), pw. Przemieniania Pańskiego i Matki
Bożej Różańcowej.